Lenovo’dan bütçe dostu Steam Deck rakibi geliyor!

El konsolu sektörü hızla büyümeye devam ediyor. Steam Deck, ASUS ROG Ally ve MSI Flaw gibi oyuncuların bulunduğu pazarda portatif çözümler sunan Lenovo, uygun fiyatlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Legion Go’yu temel alacak modelin Lenovo Legion Go Lite olarak adlandırılacağı belirtildi.

Lenovo Legion Go Lite neler sunacak?

ABD’de ortaya çıkan bilgilere göre Lenovo, Windows 11 tabanlı bilgisayarını daha ucuz hale getirmek istiyor. Mevcut model geçtiğimiz yıl 34 bin 699 TL’lik bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Ancak Lite sürümüyle birlikte cihazı daha uygun fiyatlı hale getirmeyi hedefliyor.

Ortaya çıkan ilk sızıntılar, Legion Go Lite’ın daha küçük bir ekrana sahip olacağını ortaya koydu. Ayrıca çıkarılabilir kumandaların kaldırılması da mümkün görünüyor. Legion Go Lite’ın teknik özellikleri veya çıkış tarihi hakkında detayların belirsiz olduğunu hatırlatalım.

AMD Ryzen Z1 Serisi işlemcilerle desteklenen Legion Go, Windows oyun gücünü 8,8 inçlik Lenovo PureSight ekranında sunuyor.

Lenovo Legion Go’nun tuş düzeni iki analog çubuk, bir D-Pad, dört düğme (A,B,X ve Y) ve bir dokunmatik yüzeyden oluşuyor. Ayrıca sağ kumandanın arkasında bir fare tekerleği mevcut. Modelin Windows 11 işletim sistemini çalıştırdığını dikkate alırsak gezinmeyi son derece kolaylaştıracağı için mantıklı bir hamle olmuş diyebiliriz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x