Şeriat Sloganlarıyla Burger King Ve Starbucks’a Saldıran Gruba Diyarbakır Barosu’ndan Tepki

Diyarbakır’da bir grup, şeriat ve cihat sloganları ile Burger King ve Starbucks şubelerine saldırdı. Diyarbakır Barosu olaya tepki gösterdi.

Diyarbakır’da bir grup, şeriat ve cihat sloganları ile Kayapınar ilçesinde bulunan Mahabad Bulvarı’ndaki Starbucks şubesi ile Sur ilçesinde bulunan Burger King şubesine saldırı düzenledi.

Saldırıyla ilgili açıkalama yapan Diyarbakır Barosu, “Son günlerde kentimizde bir kısım özel işletmelere İsrail’i protesto gösterileri kapsamında bazı gruplar tarafından girildiğine ve işyerlerinde bulunan insanların büyük bir korku ve endişeyle işyerlerinden kaçmak zorunda kaldıklarına dair görüntüler kamuoyuna yansımıştır” denildi.

Diyarbakır Barosu, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Diyarbakır Barosu yıllardır ifade özgürlüğünü savunmakta ve bu hakka yönelik her türlü müdahaleye karşı mücadele etmektedir. Toplantı ve gösteri hakkı kapsamında herkesin önceden izin almaksızın barışçıl toplanma ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına saygı duymakla birlikte, bu hakkın iş yerlerine girilerek burada bulunan insanlar üzerinde korku ve paniğe sebebiyet verecek şekilde kullanılmasını asla kabul etmiyoruz. Diyarbakır Barosu olarak bu ve benzeri eylemlere karşı olduğumuzu bir kez daha belirtiyor; şiddet içerecek olaylarının meydana gelmemesi, yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilmesi için öncelikle herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyor, yetkililerden de gerekli önlemleri almalarını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x